Audyty energetyczne budynków


Audyt energetyczny to ekspertyza wykonywana w celu oceny zużycia energii w budynku. Na jej podstawie można wprowadzić zmiany, które wpłyną na oszczędności w finansowaniu opłat za energię elektryczną i cieplną bądź nie płacić za nią w ogóle. Audyt można przeprowadzać całościowo. Można też dokonać audytu dla wybranego zagadnienia np. oświetlenia czy samego ogrzewania.

audit_energetic_400_01

 

Audyt energetyczny powinien być przeprowadzony  zgodnie z ustawą o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. Nr 162, poz. 1121 z późn. zm.) oraz z rozporządzeniem wykonawczym ministra infrastruktury z 14 lutego 2008 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy audytu energetycznego (Dz. U. Nr 33, poz. 195).

Każda ekspertyza powinna zawierać:


– inwentaryzację techniczno-budowlaną budynku,
– ocenę stanu technicznego budynku, które mają na celu wskazanie odpowiednich usprawnień i przedsięwzięć termomodernizacyjnych,
– wykaz i wybór usprawnień oraz przedsięwzięć termomodernizacyjnych,
– dokumentację niezbędną do wyboru optymalnego zakresu termomodernizacji,
– zarys techniczny i szkice, które pozwalają na wybór odpowiedniego wariantu termomodernizacji.

audyt1

Celem Audytu jest wybranie odpowiedniego zakresu prac termomodernizacyjnych, które pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze na zużycie prądu, gazu, wody etc. oraz ograniczyć  nasze rachunki za energię . Wystarczy skorzystać z odpowiednich programów z Unii Europejskiej, dzięki którym można otrzymać niskooprocentowany kredyt, bądź bezzwrotną pożyczkę na termomodernizację budynku.

Jeżeli chcesz obniżyć swoje rachunki do zera bądź skorzystać z jednego z wielu programów, które ułatwią Ci sfinansowanie termomodernizacji budynku czy inwestycji i nie wiesz jak się za to zabrać, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci.

Skontaktuj się z nami

Wybierz: